E-Devlet Kullanımı ve Ayrıcalıkları

Gündemde kendine yer bulan e-devlet uygulamaları insanların işine oldukça yarar vaziyette görünüyor. Bir çok kişinin kullandığı bu uygulama yıllardır devam ediyor ve gün geçtikçe yeni özellikler ekleniyor.

Kendi Türkiye Cumhuriyeti kimlik numaranız ile PTT şubelerinden alacağınız şifre ile bu sisteme giriş yapıyorsunuz. Bu sistem ile bilgisayarınızdan ve telefonunuzdan sayısız işlemleri kolaylıkla halledebiliyorsunuz.

E-Devlet uygulaması ile günümüzde bir çok kamu kurum ve kuruluşlarındaki işlerinizi oturduğunuz yerden halletme imkanı buluyorsunuz. Bir zamanlar Türkiye’yi etkisi altına alan soy ağacı gibi bir uygulama da bu program sayesinde yapılıyordu. Ayrıca e-devlet üzerinden miras sorgulama kredi veya telefon faturalı borçları sorgulama gibi işlemler yapabiliyorsunuz.

E-Devlet Üzerinden
Elektrik, Su ve Doğalgaz Aboneliği

Bilen bilir ülkemizde fatura ödeme merkezleri olmadan önce uzun fatura ödeme kuyrukları olurdu.Sadece kendi kurumlarında hangi faturaya borcumuz varsa onu ödeyebilirdik. Şimdilerde ise artık bir çok yerde faturamızı ödeyebiliyoruz. Bir eksik olarak bu tarz aboneliklerimizi sadece şubelere giderek yapıyorduk. Şimdilerde ise e-devlet üzerinden artık elektrik , su , doğalgaz aboneliklerini yapabileceksiniz.

Bu yenilikle artık insanlar teknoloji çağına ayak uydurma adına bu tarz yeniliklerle daha çok karşılacak gibi gözüküyor. Kendi bulunduğunuz il ve ilçelerin dağıtım şirketi hangisi ise sisteme entegre edilen menüye girip orada gerekli bilgi ve belgeleri doldurarak işleminize başlıyorsunuz sonrasında ise ödeme ekranından abonman ücretini ödeyerek abone olabiliyorsunuz. Ayrıca bu uygulama üzerinden bu aboneliklerinizin iptalini de sağlayabiliyorsunuz.

E-Devlet Avantajları

Artık teknoloji hayatımızın her alanında bulunuyor bunun bize katkıları azımsanmayacak kadar fazla artık her şeyi küçücük ekranlara sahip mobil cihazlarımız sayesinde yapabiliyoruz. E-devlet kredi borcu sorgulama , kredi kartı borcu sorgulama gibi işlerimizi bile halledebileceğimiz bir uygulamaya dönüştü sınırsız sayıda imkana sahip olabildiğimiz bu çağda artık uzun kuyruklar beklemeyip zamanımızı boşa harcamayıp hiçbir efor sarfetmeden işlerimizi kolaylıkla halledebiliyoruz.


Cevap yaz.

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Hakkımızda | İletişim | Gizlilik
Site haritası yolu gösterir.
E-Devlet Kullanımı ve…