Wifi Şifre Kırma

WİFİ ŞİFRE KIRMA
PROGRAMLARI NASIL ÇALIŞIR?

Genellikle Linux işletim sistemlerinde kullanılan wifi kırıcı programlar olabildiğinde basit şifrelerin kombinasyonlarını deneyerek çalışma mantığında üretilmiştir. Yani en basit kombinasyonları ve özellikle sadece sayı bulunan şifreleri kırmaktadır. Günümüz modemleri bu kombinasyon denemeleri güvenlik duvarlarını güçlendirerek tabiki açtılar. Bir kaç kombinasyon denemesi sonrasında modem bir süre kilitleniyor ve gerekli durumlarda bağlanmaya çalışan cihaza filtre koymaktadır. Bu durumu aşmak fazla uzun süremedi ve farklı wifi şifre kırma yöntemleri geliştirildi. Özellikle WPS özelliklerini kullanarak bizimde çok şaşırdığımız windows tabanlı çalışan Dumpper kullanımı kolaylığı ve büyük oranda işe yaraması ile büyük ilgi gördü.

. . . 

indir butonu

. . . 

Teknolojinin cebimize sığacak kadar küçülmesi sonrasında cep telefonları kullanımı çok daha fazla arttı. Cep telefonu internetleri genellikle ev dışında veya ev internetiniz yoksa sizi büyük bir sıkıntıya sokmaktadır.

Komşunuz sizinle internetini paylaşmak istemiyordur kesin, size başka çarede bırakmadılar tabi. Mecburen mobil wifi şifresini kıracaksınız.  Anlıyoruz sizi, sizin için bir kaç program önerisi sunuyoruz. Bu uygulamalar genellikle Android cihazlarda çalışmaktadır. Apple telefonlar genellikle marketlerini çok titiz eledikleri için pek mobil wifi kırıcılar için izin vermiyorlar.

Mobil Wifi kırıcı programlar kesin bir şekilde bütün modemleri kıramaz. Ama belirli bir güvenlik açığı olan bir çok modem bulunuyor. Çevrenizde eğer bu modemlerden herhangi birisi varsa sizde kırabilirsiniz. Hatta bedava internet makalesi size bu konuda daha fazla fikir verebilir.

. . . 

Mobil Wifi Şifre Kırma Programları

Mobil cihazlarda tartışmasız uygulama mağazası en geniş olan işletim sistemi Android’tir. Android tabanlı cep telefonlarda wifi kırıcı bir kaç tane uygulama önerisinde bulunalım. Artık günümüzde neredeyse herkesin evinde wifi internet bulunuyor. Bunlar android telefonlar, bilgisayarlar ve daha bir çok şey ile bağlanıyoruz. Ama evinde internet olmayanlar için yöntemler wifi şifre kırma oluyor. Bunun için en iyi programları size anlatmaya karar verdik. Tabiki wifi şifre kırma programı önceliğimizi Dumpper’a veriyoruz.

EN İYİ WİFİ ŞİFRE KIRMA PROGRAMI

Dumpper yaklaşık 3 yıl önce tanınmaya başlamış olan wifi hack programlarının windows tabanlı olarak çalışan en iyilerinden birisidir. Bu program sayesinde bir çok interneti olmayan kişi internet sahibi olmuştur. Wifi şifre kırma konusunda bir çok makale ile tanıttığımız dumper hâla bir çok kullanıcının elinde tuttuğu sağlıklı bir programdır.  Programı uzun uzun anlatmaya gerek yok. Gerekli tüm indirme linklerini aşağıdan bulabilirsiniz.

WİFİ ŞİFRE KIRICI NEDİR?

Modemlerin şifresini kırmak için wifi kırıcı program kullanmanız gerekmektedir. Bu programı aşağıdaki linkten indirebilirsiniz. Kırıcının kullanımı hakkında bir çok video ve makale sitemizde bulunmaktadır. kablosuz modemler için kullanılan wps özelliği modeme şifre girmeden pinlerin açıkları ile giriş yapan Windows tabanlı bir programdır. Wifi modemlerde şifre kırma işlemi programların çalışma mantığına göre değişmektedir. Bazı programlar şifre kombinasyonlarını deneyerek şifreleri kırmaya çalışırken bazı programlarda modem açıkları sayesinde modemi hacklemektedir.

  • Framework 4.0 Hatası [ Çözümü ]
    • Dumpper çalışması için net framework 4.0 gereklidir, eğer sistemde daha düşük bir versiyon kuruluysa veya kurulu değilse  bu hatayı alacaksınızdır. Hatanın çözümü zaten hata ekranında yazıldığı gibi 4.0 sürümünü yüklediği zaman çözülecektir. Framework 4.0 sürümü  edinebilirsiniz..
  • WinpCap Hatası [ Çözümü ]
    • Dumpper bazı sürümlerinde WinpCap eklentisine ihtiyaç duymaktadır.  Eğer sisteminizde yoksa bu hatayı alacaksınız. Yine hata ekranında yazdığı gibi winpcap sistemde bulunamadı hatasının çözümü bu eklentiyi kurmaktır. Linkte verdiğimiz eklentiyi kurarak hatayı sonlandırabilirsiniz. WinpCap eklentisi indi
  • v.90.5 versiyonu yayınlandı.
    • Uzun zamandır windows işletim sisteminin wifi şifre kırma programları arasında kralı olarak değerlendirdiğimiz sürümü yakında çıkması bekleniyor. Yeni çıkan v.90.4 ile diğer sürümünden hemen sonra bekleniyor. Wifi şifre kırma olarak bilinen yeni sürümlerinde beklenen özellikleri ile en kısa zamanda  butonları arasında görebilirsiniz.

yine bizi şaşırtmadı ve mükemmel bir çalışma yapılmış şekilde ilerlemişlerdir. 90.5 versiyonu ile büyük ilerleme kaydetmiş ve yeni sürümlerini de takip etmeye başlamış bulunmaktayız. Tabiki takip denenimiz herkes bütün sürümlerden yararlanamıyor. Bazen wps özellikleri için yeterli olmuyor. Kırılmayan modemler için yeni sürümlerde yeni çözümlerin üretilmesi beklenmektedir. Ama yinede biliyoruzki android wifi kırma programları arasında  en iyilerden birisidir.

MOBİL WİFİ KIRICI PROGRAM
KORUNMA YOLLARI

İnternet bağlantılarınız moda değildir. Birisinde gördüğünüz şifreyi yapmanız doğru olmayacaktır. Wifi şifre kırma en kolay şekilde bilindik şifreleri kırmaktadır. Bunun için büyük küçük harf, sayı, özel karakterler kullanarak şifrenizi güçlendirmelisiniz. Unutmayın. Sizin bağlanmanız için kolay seçtiğiniz şifre başkalarının bulması içinde kolaydır.

Bu tür programlar farklı fonksiyonlarla çalışmaktadır. Windows tabanlı olması nedeniyle kullanıcıların kolaylıkla kullandığı wifi kırma uygulaması kullanımıda oldukca basittir. Önceki sürümlerinde bir çok eklenti ve kurulum isteyen program son sürümlerinde sadece 1MB lık bir dosya topluluğu ile bir çok işlemi yapmaktadır.

Artık sadece yapmanı gereken programına sağ tıklayarak yönetici olarak çalıştır seçeneği ile çalıştırmalısınız.
Sekmelerdeki WPS kısmından, altta açılan bölümde SCAN seçeneği ile WPS uyumlu modemleri bulduruyoruz. Bulunan modemlerin üzerine tıklayarak scan altında bulunan JUMPSTART butonuna basıyoruz. Gerisini uygulama kendisi hallediyor. Eğer etkili bir şekilde WİFİ ŞİFRESİ KIRMA işlemi tamamlanırsa olumlu ekran görüntüsünü alacaksınızdır.

1 Star2 Stars3 Stars4 Stars5 Stars
Loading...


Arda TUNAHAN
Arda TUNAHAN
Her şeye inanmak için yaşlı, vazgeçmek için çok genciz!. #yer6

Bir cevap yazın