Akıllı Telefon Programları

Bir çoğumuz teknolojinin nimetlerinden oldukça faydalanıyoruz. Akıllı telefon, bilgisayar, oyun konsolları gibi cihazlar vazgeçilmezimiz olabiliyor. Kullandığımız bu akıllı telefonların her özelliğinin farkında mıyız ? O bilinmez ama bu cihazların belki de bilmediğiniz kullanmadığınız bir çok programı olabilir. Çoğu akıllı telefon programı hayat kurtarıcı olabilir sizleri şaşırtan belki de oldukça fazla işinize yarayacak programlardan haberdar olamayabilirsiniz.

Adres:
Telefon:
E-Posta:
Konum:
Diş teli fiyatı

Çalınan telefonu bulmaya yardımcı akıllı telefon programları sizlerin oldukça işinize yarayabilir. Bu tarz akıllı telefon programları ile çalınan veye kaybettiğiniz telefonunuza erişim imkanı sağlayabilirsiniz. Eğer IOS işlemcili bir telefon kullanıyor iseniz app storedan indirebileceğiniz Find my İphone programı ile istediğiniz zaman istediğiniz her yerde kendi telefonunuza ulaşabileceksiniz. Hatta  telefonunuzun en son nerede kullanıldığını kimin arandığını öğreneceksiniz. Android işlemcili bir telefon kullanıyorsanız Google üzerinden Find my Device özelliği ile aynı şekilde telefonunuzun nerede olduğuna dair bilgi alabileceksiniz.

Akıllı telefon rootlama

Root işlemi sadece android telefonlarda uygulanabilen bir işlemdir. Maalesef IOS işletim sistemi bu tarz eklentilere izin vermiyor. Rootlama işlemi kısaca sistem dosyalarının silinmesi düzenlenmesi veya işlenmesi anlamına geliyor. Bu işlemlerle telefonunuzu kendi isteklerinize göre düzenleyebilir özel ayarlar yapabilirsiniz. Bu işlemi yapmak için cihaz yönetimi bölümüne girerek oradaki yapım numarası üzerinden işlemlerinizi gerçekleştirebilirsiniz.

Telefon yönlendirme

Bu durum genellikle telefonumuzun ulaşılamaz olacağı durumlarda oldukça işimize yarayabilir. Akıllı telefonumuzu garantiye verme yada herhangi bir telefon numarasına yönlendirmek istediğimizde kullanabiliriz. Yine ayarlar bölümüne girerek oradan arama yönlendirme menüsünden işlemlerimizi yapabiliriz.

Akıllı telefonu fabrika ayarlarına döndürme

Bir çoğumuzun telefonunun şarjı bilinmeyen sebeplerden azalabiliyor yada herhangi bir program indirdikten sonra telefonunuza tuhaf bir şeyler olmaya başladı. Bunun sebebi casus yazılım olabilir. Bunun çözümü ise oldukça basittir. Telefonunuzu fabrika ayarlarına döndürerek bu tarz sıkıntılarınızdan kurtulabilirsiniz. IOS telefonlarda bu işlem biraz daha kolaydır.

Direk ayarlar kısmına girerek telefonunuzu sıfırlayabilirsiniz. Android telefonlarda fabrika ayarlarına döndürme biraz size karışık gelebilir. Öncelikle telefonunuzun android sürümü önemlidir. Ayarlar kısmından fabrika ayarlarına geri döndür seçeneği çıkmıyorsa eğer telefonunuzu rootlama işlemi yaparak fabrika ayarlarına döndürebilirsiniz.

Site haritası yolu gösterir.
Dumpper