Youtube Şaka Videolarını Yasakladı

Dünya geleninde milyarlarca kullanıcısı olan ve artık görsel medyanın yerini alaya hazırlanan Youtube yani kararlar alarak şiddet içerikli videoları yasaklayacağını duyurdu. Tehlike içeren ve duygusal olarak acı verdiği düşünülen şaka olarak tanımlanan kliplerin yasaklandığı bildirildi.

İzleyici yaşının çok alt seviyelere düştüğünü bildiğimiz ve bir çok ailenin çocukları için çizgi filmleri bile artık Youtube üzerinden açtığını biliyoruz. Sürekli önerilen videolar ve kanal talipleri ile farklı içerikler ile karşılaşabileceğiniz bu platform devrim niteliğinde bir karar alarak çoğunlukla ölüm veya yaralanmalar ile sonuçlanan özellikle meydan okuma adı verilen tehlikeli sayılan videoların Youtube platformuna yeri olmadığını vurgulandı.

MEYDAN OKUMA İÇERİKLERİ TEHLİKESİ

İçerik izleyici kitlesinin büyük bir bölümünü oluşturan çocukların olumsuz etkilenmesini önlemek isteyen platform çocukların ciddi derecede duygusal huzursuzluk ve karmaşa yaratacağı düşünülen bilinç altında çocuklara kötü örnek olacak videolara zaten yaş sınırlaması getirsede bu konuda bir adım daha atarak videoların yasaklanacağı duyuruldu. Youtube şaka videolarını yasaklıyor oluşundan bir çok Youtube kanal sahibi rahatsız olurken bir çoğu içinde bu geç bile kalmıştı. Çok farklı konularda hızlı yükselme amacı ile düşüncesizce yapılan işlerin özellikle genç kitleninde yapmak istemesi sonucunda kötü sonuçlar çıktığının bilincinde olan bir çok Youtuber bu karara mutlu olduğunu söyledi.

Youtube Şaka Videoları Yasakladı

Meydan okuma videolarının bilinçsizce yapılması bu karara neden olan içeriklerin başında geliyor. Genç ve çocuk izleyicilerin görülen içerikleri tekrarlama isteğinin kötü sonuçlar doğuracağı tahmin ediliyor ve erken önlem alarak bir nebze olsun önüne geçmeye çalışılması Youtube kullanıcılarına değer verdiğini ve bir çok alanda dikkatli yaklaştığını bir kez daha bize gösteriyor.


Cevap yaz.

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Hakkımızda | İletişim | Gizlilik
Site haritası yolu gösterir.
Geçmişten Sonsuza!.