Web Sitesi İçin Anahtar Kelime Seçmek

Adres:
Telefon:
E-Posta:
Konum:
Diş teli fiyatı

Ben her zaman site için anahtar kelime mantığına karşı durmuşumdur. Belkide sitemin ismini hiç bir anahtar kelimeye uyduramadığım içindir, benim için önemli olan alt sayfa seo çalışmalarıdır. Anasayfa için yapılan çalışmalarınız sizin sadece belirli bir sayı anahtar kelimelerde çalışmaları kaldırabilir. 3 mü?, 10 mu? bu size kalmış ama bunun bir sınırı olduğunu sende biliyorsun.

Ama alt sayfalara yazdığınız makalelerin organik hit ile buluşması çok daha kolaydır. Yani anahtar kelime seçmek‘ten daha çok sitenize hangi makaleyi yazmanız gerektiğini bulmanız gerekli.  Bunun sadece 1 önerim var, kendine güven.

Organik hit, google tarafından bize gelen o ziyaretçiler. Buradaki herkes o ziyaretçileri kazanmak için burada savaşmıyor muyuz? Onların sitemizi ziyaret etmeleri için makaleler yazıyoruz ve çalışmalar yapıyoruz.

Peki sana bir şey soracağım, bu ziyaretçiler bu kadar emeği hak ediyorlar mı?, hayır. Bu tartışmaya kapalı bir şekilde etmiyorlar. Onlardan nefret ediyorum, senden de nefret ediyorum. Emin ol bu savaşta en büyük silahın nefret olacak.

Rakip siteye sinirleneceksin daha çok çalışacaksın kazanmak için, siteye yapılan yorumlara sinirleneceksin ve yıllardır tuttuğun dokümanları ve makaleyi çöp edeceksin. Ne diyordu o şarkıda, ben böyle değildim yaşarken oldum. Ben sana neden bunları anlatıyorum.

Burada önemli olan siten için anahtar kelime seçmek‘ti değil mi, anahtar kelimelerin bir önemi yok. Makalelerin okunma oranlarına ve google rekabetlerine göre tercih etmen gereken makale konuları vardır. Bunun için Google Trends kullanabilirsin. Google’da aranan kelimelerin günlük aylık yıllık olarak aranma hacimlerini, rekabetleri inceleyebilirsin, herkesin kullanabileceği basit bir platformdur.

Site haritası yolu gösterir.
Dumpper