Dünyayı Kasıp Kavuran Oyunlar

Adres:
Telefon:
E-Posta:
Konum:
Diş teli fiyatı

Çoğumuzun çocukluğu bilgisayar başında oyun oynayarak geçmiştir. Kimi ileride bunu bir meslek haline getirmiş kimisi sadece geçmişte bırakmıştır. Bu listede sayabileceğimiz binlerce oyun var ama tabiki belli başlı gençliğimizi verdiğimiz oyunlar var. Teknoloji dünyasının aslında oyun konusunda gelişimi yeni yeni tamamlanıyor.Ortalama bundan 10-15 sene önce oynadığımız oyunlarda grafik kalitesi oldukça düşüktü tabi ki bilgisayarlarımızın kalitesi bu grafikleri bile oynatmıyor oluyordu kimi zamanlarda ülkemizde bir ara furya olan internet cafeler evinde bilgisayar olmayan yada arkadaşlarımızla beraber vakit geçirmek için okuldan bile kaçtığımız yerlerdi. Çoğumuz yeni çıkan oyunları burada denerdik. Şimdilerde ise sosyal medya konusunda gösterilen gelişim artık YouTube , Twitch gibi platformlarda tanıtılması eskiden iyice uzaklaşıldı ve artık bunlara ulaşım kolaylaştı.

League of Legends

Aslında çıkalı yıllar olmasa da tüm dünyada oynayan oldukça fazla kullanıcısı olan bir oyun. Riot games tarafından yapılan oyun 27 Ekim 2009 yılında piyasaya sürüldü. Her sene yapılan Dünya şampiyonaları sayesinde tanınırlığını oldukça arttırdı. Oyunu basitçe anlatmak gerekirse ‘minyon’ kesip altın kasmak ve rakip takımın kulelerini ve en son merkezini ele geçirme adına kurulu 5 vs 5 oynayan bir moba oyunudur.

Dota – Dota 2

Bu iki oyun serisi bir bakıma League of Legends oyununun atası gibi gözüküyor. Dota’nın en büyük özelliği kaynak kodlarının açık olması ve geliştiricilerinin yerel kaynaklar olmasıdır. Sonrasında ise Dota2 çıkartılarak Steam üzerinden satışa sunuldu.Hali hazırda halen Dünya çapında turnuvaları düzenlenen bu oyunun kullanıcısı oldukça fazladır.

Counter Strike : Global Offensive

Şu sıralar oldukça popüler olan bu oyun Steam üzerinden satışa sunuluyor. Eskiden CS-1.6 VE 1.5 gibi sürümleri olan bu oyun ülkemizi bir zamanlar kasıp kavuruyordu. Halen ülkemizde yaşı kaç olursa olsun insanlar internet cafelerde buluşup bu oyunu oynuyor. Çıkış tarihi 2000 li yıllara dayanan bu oyun okuldan kaçıp internet cafelere gitmemizin sebebiydi. Birinci şahıs nişancı tür oyunu olan bu oyunda çeşitli haritalar üzerinden çeşitli rehine kurtarma veya rakibin merkezine bomba kurma üzerine kurulu en fazla 16-16 takımlarla oynanabilen bir oyundur.

Site haritası yolu gösterir.
Dumpper