Apple Kredili Satışlara Başlıyor

Apple denilince herkesin aklına İphone telefonlar geliyor.Dünyayı kasıp kavuran bu şirket ülkemizde de binlerce kişi tarafından kullanıyor. Hatta çoğu insanın gözünde bir statü aracı olarak bile görülüyor.

Adres:
Telefon:
E-Posta:
Konum:
Diş teli fiyatı

Bu telefonun en büyük özelliği sağlamlığı ve hızı olarak görülüyor. Çoğu büyük şirketin çalışanlarına şirket telefonu olarak İphone verdiği biliniyor.

Dünyadaki belki de telefonlarını en iyi sahiplenen şirket Apple olabilir. Telefonunuzda herhangi bir sorun olduğu zaman garantiye gönderdiğinizde size yenisi bile gelebiliyor. Bir çok farklı telefon kullanmış olabilirsiniz ama Apple marka telefonların kalitesi diğerlerine göre daha iyi olduğunu fark edebilirsiniz. Piyasadaki telefonlara göre işlem hızı oldukça yüksektir. Kapalı kutu diye tarif edilmesi yanlış olmaz kendi store uygulamasından başka uygulama indiremiyor ve de bilgi paylaşımı gibi işlemleri yapamıyorsunuz.

Kredili Satış İşbirliği

Apple ekonomik sıkıntıya giren ülkelerdeki satış düşüklüğünün sebebini aramaya devam ediyor. Ülkemizde ekonomik sıkıntıların devam etmesi dolar TL kurundaki büyük uçurum ülkemizde iPhone satışlarının dibe vurmasına yol açtı. Normalde insanların iPhone kuyruğuna girdiğini görüyorduk . Yeni model çıkacağı zaman bile gündem oluyordu artık eskisi gibi alım gücü olmadığından popülerliğini kaybetmeye başladı. Şimdilerde ise Alibaba şirketi ile işbirliğine giren Apple Çin’de artık faizsiz kredi kullandırmak yoluyla iPhone satışına başlamaya karar verdi .

Çin’de iPhone satışlarının düşmesi ve böyle büyük bir pazarı kaybetmek istemeyen Apple bu tarz bir önleme başvurmak zorunda kaldı. 2 yıl boyunca müşterilerine faizsiz kredi verecek olan Alibaba şirketi bunu sadece iPhone satışlarında gerçekleştirecek . Bu yolla ülkedeki satışlarının arttırmayı planlayan Apple ülke gündemine oturdu. Dolar kurunun Rusya ve Türkiye üzerinde artış göstermesi yüzünden satışları oldukça azalan Apple bu ülkelerde de bu tarz önlemlere gitmeyi planladığını açıklamıştı.

Hatta yeni çıkan modellerde indirime gidileceğini açıklamış eski kur üzerinden fiyatlara bir ayar çekeceğini açıklamıştı. Henüz böyle bir atılımın gerçekleşmediği ve ne zaman hayata geçirileceği oldukça büyük bir merak konusu olmaya başladı . Ülkemizde iPhone fiyatları dolar kuru yüzünden bir araba fiyatına denk gelmeye başladı 512 GB modelleri ülkemizde 10.000 TL üzerinde fiyatlarla satışa sunuluyor.

Site haritası yolu gösterir.
Dumpper