Ucuz VPS Sunucu – Kaliteli ve Ucuz Sunucu Önerileri

Hosting kısıtlamaları bir çok web sitesinin gelişmesinde büyük bir duvar olarak karşımıza çıkıyor. Aslında çok uygun fiyatlara bulabileceğimiz VPS ve VDS sunucular üzerine kurulan web falan yazılım ücretleri nedeniyle çok büyü fiyatlar ile karşımıza çıkıyor. Burada Yer6 olarak bunun aslında gözünüzde büyütmenize gerek olmadığını açıklıyoruz. Aslında aylık 40 – 50TL gibi reseller ücretleri ile Cpanel alternatifi paneller ile güçlü bir sunucunuz olabilir. Ucuz VPS sunucu yapmak için başlamanız gereken adımlar şu şekilde…

Güvenilir Firmadan VPS Sunucu Siparişi

Eğer sunucunuzu kendi yönetiminize almışsanız panel, içerik ve yazılımlar kendi sorumluluğunuzdadır. Küçük sorunlar ve hatalar sonrasında büyük kayıplar yaşamamak için güvendiğiniz firmalardan birisini seçmeniz önerilir. Zaten çok uygun fiyatlara alacağınız VPS sunucular lisans maliyeti olmayacağı için 50TL geçmeyecektir. Daha önce hiç duymadığınız küçük bir oluşumdan 15TL vps almanız büyük projeler için önerilmemektedir.

Linux işletim sistemi ile çalışacak olan sunucuların web siteleri konusunda ne kadar başarılı olduğunu zaten biliyorsunuz. Bunun için işletim sistemini Centos seçmeniz önerilir, her ne kadar windows kullanmak kolay olduğu için “diğer işlerimide hallederim” mantığı ile sakın bu hataya düşmeyin. Ben daha önce yaşadım, windows işletim sisteminin çalışma gereksinimleri zaten neredeyse sunucunun bütün özelliklerini elinden alıyor…

Bir çok Cpanel alternatifi web sunucusu bulunmaktadır. Ucuz VPS sunucu yapımında sizi fiyattan en çok rahatlatacak olanda zaten sunucu panel ücreti ödememek olacaktır. Özellikle son zamanlarda çıkan ve bizimde kullandığımız Open Litespeed entegre şekilde düşük özelliklerde büyük performanslar sunan Cyberpanel’i özellikle öneriyoruz.

Alternatifi olarak daha bir çok farklı paneli bulmak mümkün ve bir çok kişinin de en çok kullandığı panellerden bir diğeridie Vesta Paneldir. . .

Bu konuda hazırlanacak olan CPanel Alternatifi Ücretsiz Paneller makalemizi takip edebilirsiniz.

1 Star2 Stars3 Stars4 Stars5 Stars
Loading...
Kadir ÖZDEMİR
Kadir ÖZDEMİR
Beni benden başkası bilirse, bilirim ki bu saçma yazı bensiz biraz daha anlamsız ve saçmaca dolacak.

Bir cevap yazın