Geçmişten Sonsuza!.

“Başlangıçta sadece karanlık vardı, ışık sonradan geldi!. Geçmişimin karanlığından beni kurtaran ve geleceğimin olduğuna inandıran kadına, geçmişte kalbime giren ve sonsuza kadar orada kalacak olana selam olsun!.
Doğum günün kutlu olsun.BENİ HEP İYİ HATIRLA!.

İnsanlar en çok ve en derin şekilde son nefesini verirken düşünürler geçmişi, nasıl bir insan olduğunu ve neler yaptığını!. Ben kalbimde yaşadıklarımı dışa vuramayanlardanım, o kadar fazla hayal kurdumki bunları gerçeğe dönüştürmek için hiç fırsatım olmadı.

Şimdi her şey için çok geç demek yanlış olur, şüphesizki sevgim sonsuz olacak. Gözlerim kapanana kadar, kalbim son kez atana kadar hep bende kalacak. Sonsuzluk kavramında geç diye bir şey yoktur, henüz yaşanmamış olanlar vardır. Beni unutma, beni hep iyi hatırla!. Küçük bir çocuk, masum bir sevgi gördüğünde beni hatırla. İyi ve kötünün savaşını, bir bedende onlarca insanın kavgasını hatırla.

Pişman değilim, yıllar boyunca sevdiğim insan olarak hayatımda kalman her ne kadar canımı acıtmış olsada, beni çok değiştirmiş olsada hayallerimde büyüttüğüm insanın sen olmasından hiç bir zaman pişman olmadım. Seni hep piramitin zirvesindeki o kadın olarak hep iyi hatırlayacağım.Ama;

Ben eski Yeşilçam filmlerinde öğrendim sevmeyi, imkansız olsada sonunda birbirine kavuşan aşıkların büyük zorluklar yaşayarak ama mutlulukları için savaştıklarını gördüm. Bunların kurgu olduğunu sonrasında öğrenmiş olsamda yıllar boyunca içimdeki hisleri bu şekilde güçlendirdim. Ben hiç bir zaman az sevmedim, hiç bir şeyi az yapmadım. Gerçekten inandığım şeylerin peşinden gittim, sonu muamma hiç bir yola çıkarak riske etmedim kendimi. Senide hiç az olan bir şey yanında düşünmedim, ben senide diğerleri gibi #çoksevdim.

Yıllar önce yanına gelsem, daha çok zaman geçirsek bu yaşananlar yine yaşanır mıydı  diye düşünüyoruz. Evet, her ne kadar şimdi her şeyin farklı olduğunu düşünsende o zamanlar yanında ben olduğumda her şeyin güzel olacağı hayaller kursanda unutmaki her zaman yanında benden başkaları vardı. Sevgini kazanmak için yıllar geçirmem, yıllar boyunca acılar çekmem gerekti. Senin yokluğunda ben seni severken senin kalbin hep başkaları için attı. Bunca acıyı bana yaşatırken hiç kalpten pişman olmadın, sadece gözyaşların aktı ve sonra daha kötülerini yaptın.

Her seferinde tekrar başlayıp, daha fazlasını yapamaz dedim. Hep daha fazlasını yaptın, her seferinde daha hızlı vurdun. Bunca yaşanan şeye ve acıya rağmen ben seni iyi hatırlayacağım.Bu kadar çok yara aldıktan sonra insan eskisi gibi olamıyor, gerçekten sevildiğimi bilip bu acıları çekmiş olsam zerre acımazdı içim. Ama hiç sevilmemiş olmak, sadece orda kalmam için tutulduğumu bilmek. Sadece sevilmek için etrafında tuttuğun birisi olduğumu bilmek bu acıyı kat kat arttırdı, sevgi için bir çok acıyı çekebilirdim. Hayallerimdeki hayatı yaşamak için her acıya katlanırdım, ama kullanılmak. Başkasını bulduğunda yok olmak, alternatifin olduğunda geri planda tutulmak ne demek biliyor musun sen? Beni çok sevdiğini söylüyorsun ya hani, yıllar boyunca sevgisiz ilişkiler içinde yaşamış bir insan gerçek sevgiyi buluyor. Mükemmel bir aşk hikayesi değil mi?. Gerçek dünya bu şekilde olmuyor, başkaları ile yaşadıkların gelip her zaman o büyük hayalleri yıkıyor.

Bir yazı vardı ergenlerin paylaştığı, aşağı yukarı şu şekildeydi. “Kadınlar sevdikleri erkekler ile gezerler ve yaşarlar, ama çocuklarına baba olacak adamlarla evlenirler.”

Bu yazıyı o dönemlerde bir çok kişi paylaştı ve büyük bir gururla yaptılar bunu, hep tiksindim saçmaydı ve çok aşağılık bir şeyi açık açık söylüyorlardı. Yıllar sonra başıma bununda geleceğini nerden bilebilirdimki, başkaları ile yaşadığın hayatı unutmak senin için kolay. İnsan çok kişiyle çok şey yaşayınca unutamıyor yapılanları, ben hep tekliği sevdim. Onun için kızımın adını Elif koymak istedim. Benim unutamadığım, düşündükçe acı çektiğim şeyleri sen onları sevmeden yaşamışsın. Sadece yaşamak için yaşamışsın, zevkini sevgiden üstte tutmuşsun. Ben gerçek sevgi ile karşında beklerken, sen benimle dalga geçerek hep yeni acıları üzerime kazıdın.

Yapamam, yaparım sandım ama olmaz. Yıllar boyunca oynanmış bir kalbi tamir etmek için savaşamam, ben varken başka bir çok kişiyi deneyen en son beni sevdiğini sanan bir kişi için içimdekilerden vazgeçmem. Senin açtığın yaraları saran kötülüğü seninle gelme ihtimali olan iyiliğe değişmem, bilmem yarın başkasını sevdiğinde yine gitmeyeceğine garanti veremem. O kadar çok hatan varki, hiç kimseye bundan sonra güvenemem.

Toprak yandı gülüm, çeşmeler zehir, şimdi bilsen de bir, bilmesen de bir.
Kaç kere çağırdım seni öteden, turnalar uçurdum gittiğin yere.
Bin parça eyledin kalbimi neden, ruhum bir başına düştü göklere.
Bana tebessümle bakıyor kabir, şimdi gülsen de bir, gülmesen de bir.

 

 

Cevap yaz.

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Hakkımızda | İletişim | Gizlilik
Site haritası yolu gösterir.
TTNET Modem Şifresi…