Bu Besinler Vücuda Zarar Veriyor

Eşten dosttan duyduğumuz bitkilerle bazen sağlığımıza kavuşmaya çalışıyoruz. Yaptığımız kürlerin ya da hazır olarak aldığımız bitki karışımlarının vücudumuza yararlı mı zararlı mı olduğunu bilmeden kullanıp bazen kötü sonuçlar alabiliyoruz.

Adres:
Telefon:
E-Posta:
Konum:
Diş teli fiyatı

Bu da bizlere doğal dediğimiz şeylerin bize her zaman yararlı olabileceği konusunda tereddüt durumuna düşmemize yol açıyor. Hangi bitkiler hangi hastalıklara iyi gelir hangilerini ne zaman ne kadar kullanmalıyız bunları bilmek aslında çok daha önemlidir. Kimi zaman gaz sıkıntısı çektiğimizde rezene adlı bitkiden yararlanıp içerek rahatlama sağlarız. Sıcak bir ıhlamurun faydasını kış mevsimlerinde her daim görürüz. Ama sağlığa zararlı besinler doğru yerde kullanıldığında aslında sorun olmayabilir.

Zencefil ve Zerdeçal gibi bitkilerin ameliyattan önce kullanıldığında kanı sulandırarak aslında sağlığımıza zararlı olabileceği uzmanlar tarafından öngörülüyor. Bitki çaylarının neye yarayacağını bilmeden kullanmak sizler için yarardan çok zarar olabilir. Tabi ki her zaman doğal olan ürünlerle beslenmek en güzelidir ama kararında ve ölçülü bir şekilde olması daha tutarlıdır.

Bazı Zararlı Besinler

Öncelikle çocuklarımızı düşünürüz onların sevdiği yemekleri yapmak için uğraşırız ama uzmanların çocuklara yedirirken dikkatli olunmasını söylediği besinlerde vardır. Sosis  gibi besinle çocuklarının nefes borularını tıkayabilir çocuklarda en çok görülen şikayetlerin başında bu besin gelir. Kahve Tüketimi ise çocuklarda zararlı olan başka bir besindir küçük çocuklarda uyuma bozukluğu ve dişlerde sararma yapabilir. Her yaştan insanın bayıldığı patates kızartması ise oldukça zararlı besinler arasındandır bolca tüketimi çocuklar için oldukça zararlıdır. Özellikle küçük yaşta başlayan obezite ve şişmanlık gibi hayatın tüm dönemlerini etkileyen bu soruna yakalanma riskini arttırır.

Ayrıca içinde bulunan aşırı yağdan dolayı damar sertliğine yol açabilir. Küçük yaştaki çocukların patates kızartması tüketimine oldukça dikkat edilmelidir. Başka bir vazgeçilmez olan hamburger ise aynı patates kızartması gibi aşırı yağ bulundurduğundan çocuklar için zararlı olabilir. Kahvaltılarımızın vazgeçilmez ögelerinden olan sosis ve salam ise içinde  bulunan sodyum nitrit sebebi ile kanser riski bakımından oldukça yüksektir. Bir diğer vazgeçilmezimiz olan cips maalesef göründüğü kadar masum değil uzmanların kesinlikle önermediği bu besin içinde bulunan bolca yağ ve kimyasaldan dolayı kanser , alzheimer , diyabet gibi birçok hastalığının bizi bulmasına yardımcı oluyor.

Site haritası yolu gösterir.
Dumpper