Arayıcının Efsanesi 1. Sezon

Yabancı dizi konusunda bir çok insan oldukça meraklı olabiliyor iyice araştırıp diziyi izlemeye o şekilde kararını veriyor. İnternette bir çok dizi için inceleme siteleri bulunuyor. Burada insanlar diziler hakkında konuşup belli başlı siteleri oylayarak onların hakkında izlenip izlenmeyeceği hakkında görüş bildirirler. Bu görüşler ve oylamalar dikkate alınarak insanlar dizileri izlemeden belli başlı görüşlere kavuşabilir.

Arayıcının efsanesi’ne Bakışımız

Fantastik konulu bu dizi bir zamanlar oldukça fazla popülerdi  hala bu popülerliğini koruyamasa da sevenleri ve takipçileri oldukça fazla bulunuyor. Dizinin konusu ; Richard’ın hayatı, kalan son büyücü Zedd’i ararken Darken Rahl’ın suikastcilerinden kaçan güzel Kahlan’ın hayatını kurtarmasıyla değişir. Zedd’i efsanevi Doğruluk Kılıcının korkunç gücünü kullanabilecek, bozulmamış kalbe ve kararlılığa sahip birisi olarak Doğruluk İzcisi (Arayıcı) atayabilir. Yalnızca Arayıcı, bütün canlılar üzerinde etkili olan güçlerini efendilerinin buyruğuna bahşeden Orden’in Üç Kutusunun Rahl’ın ele geçirmesine engel olabilir. Bunun üzerine kurulan dizide birinci sezondan itibaren  çeşitli efsaneleri işliyor ve bunları macera öğeleriyle harmanlayıp sizlere sunuyor. Arayıcının efsanesi dizisinde işlenen konular simya üzerine kurulu çeşitli büyücülük işleriyle uğraşan kişilerin  Kehanet ve Arayıcının Kaderi üzerine bir çok tema işleniyor.

Efsaneleşmiş bir çok mit üzerine kurulu 1.sezon arayıcının efsanesi hayranları için oldukça sevilen sezonlardan bir tanesidir.Dizinin açılış sahnesinde gizemli olaylar peş peşe başlıyor at sırtında iki kadının atlı süvariler ile kovalanmasını izlediğimiz 1.sezon 1.bölümde kadınlardan bir tanesinin ok ile vurulması sonucu taşıdığı kitabı diğer kadına vermesiyle daha da heyecanlı hale geliyor. Kadim kitabı taşıyan kadının at sırtında süvarilerden kaçmaya çalışırken birden bir büyülü duvara çarpması ile Arayıcının efsanesi başlamış oluyor. Sonrasında kadın boynundan çıkardığı kolye ile büyü yaparak duvardan geçmesini sağlıyor ve atlı birliklerden kurtuluyor. Arayıcının Kaderi işte burada başlıyor dizinin ileri bölümlerde sırlar yavaş yavaş açığa çıkıyor. Rastgele karşılaşmalar yaşanılan hayatların bir yalandan ibaret olduğu gibi bir çok konuya vurgu yaparak seyirciyi büyük gizem içinde bırakıyorlar.

Adres:
Telefon:
E-Posta:
Konum:
Diş teli fiyatı

ARAYICININ EFSANESİ 1. SEZON Konusu

Richard’ın hayatı, kalan son büyücü Zedd’i ararken Darken Rahl’ın suikastcilerinden kaçan güzel Kahlan’ın hayatını kurtarmasıyla değişir. Zedd’i efsanevi Doğruluk Kılıcının korkunç gücünü kullanabilecek, bozulmamış kalbe ve kararlılığa sahip birisi olarak Doğruluk İzcisi (Arayıcı) atayabilir. Yalnızca Arayıcı, bütün canlılar üzerinde etkili olan güçlerini efendilerinin buyruğuna bahşeden Orden’in Üç Kutusunun Rahl’ın ele geçirmesine engel olabilir.

. . .

. . .

 

Site haritası yolu gösterir.
Dumpper